Дрва за семејства од социјално ранливи категории од општина Аеродром

Од денеска почна распределбата на дрвата, кои општина Аеродром годинава наместо за бадникови огнови ги пренамени за семејства од социјално ранливи категории.

Општина Аеродром соопшти дека стотина семејства ќе добијат рамномерно распеделени дрва, кои ќе им помогнат дополнително да ги затоплат своите домови. 

 
 
09.01.2017 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа