Драстична промена на времето- еве што не очекува

 

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ индексот ќе има вредност 7.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 20 до 28 степени. 

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе има слаб локален дожд.  

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 24 степени.

Од понеделник ќе биде стабилно со постепен пораст на дневната температура, но во рамките на просекот за овој период од годината.

 

 

 

13.08.2017 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа