Драмски го продолжува прекинот на репертоарот до 13 март

Драмски театар – Скопје го продолжува прекинот на репертоарот до 13 март.

Како што соопшти утрово, ваквата одлука е донесена по препорака на Владата која го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство да се продолжи ограничувањето на јавните собири и настани.

Граѓаните кои купиле билети ќе може да ги заменат за друга претстава или ако сакаат, парите ќе им бидат вратени.

За 10, 11 и 12 март на репертоарот беа „Крал Иби“, „Странци“ и „Фестен“. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.03.2020 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега