Драма во Велес: Разбојник нападнал полицаец додека го апсел

 

Вчера во 15:15 часот во СВР Велес бил лишен од слобода 28-годишниот А.В. од Велес поради постоење на основи на сомнение за извршено кривично дело „тешка кражба’’, a при приведувањето физички нападнал полициски службеник.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.10.2019 - 15:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега