Драма во Тетово: Се скарале на бензиска, па се заканувал со пиштол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.И.(38) од село Теново, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

„На 14.06.2019 на бензинска пумпа во село Лешок, тетовско, пријавениот, при вербална расправија со Б.Б., се заканувал со пиштол“ стои во соопштение од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.09.2019 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега