Драма во струшко: Се обидел да избега од полицијата, но паднал и се повредил

Во Полициска станица Струга вчера бил приведен М.М. од с.Радолишта, струшко.

На место викано Радолишка Краста полициски службеници извршиле преглед на патничко возило „Фолксваген голф“, што го управувал М.М., при што пронашле и одзеле марихуана.

Притоа, М.М. се обидел да избега, но паднал и се повредил, по што бил приведен.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега