Драма во Струмица: Полицијата ги опоменала, па си заминале, но се вратиле со ножеви и почнале да се закануваат на службениците

 

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.А.(35), С.Х.(21) и К.Х.(23), тројцата од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 08.01.2020 на улица ,,Бетовенова“ пријавените упатувале закани кон А.М, но по предупредување од страна на полициски службеници заминале и по кратко време се вратиле и со остар предмет упатувале закани кон полициските службеници и кон А.М.

Притоа, полициските службеници испукале еден куршум во воздух како предупредување.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега