Драма во Скопје: Маж ја претепал малолетната кираџика

Вистинска драма се одвивала вчера во Скопје кога скопјанец ја претепал својата малолетна кираџика.

МВР информира дека 65-годишниот Б.Ј. од Скопје заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, откако 21-годишниот С.Ј.  од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот, во куќата каде престојувале под кирија неговата малолетна сестра била физички нападната од Б.Ј.

Полицијата превземала мерки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 17:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега