Драма во Скопје: Малолетник расекол со нож друго дете

Во 13,00 часот 59-годишниот Љ.Ф. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10,30 часот на булевар “Партизански одреди“ неговиот 16 годишен внук бил физички нападнат од страна на 15 годишен малолетник со кој се познавале, а истиот употребил и нож нанесувајќи му расекотина во пределот на левата рака.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега