Драма во Скопје: И го пресекол патот со автомобил, па излегол и ѝ го искршил стаклото од вратата на возачот

 

Скопјанка пријавила во полиција дека непознато возило и го пресекло патот од кое излегло едно лице, по што започнало расправија со неа па и го искршило и стаклото .

„На 05.07.2020 во 23.30 часот во СВР Скопје, С.С.(38) од Скопје пријавила дека во 21.00 часот во близина на мост на бул.„Гоце Делчев“, додека управувала патничко возило „рено клио“, во кое била и нејзината малолетна ќерка, непознато возило ѝ го пресекло патот, од кое излегло едно лице кое започнало расправија со неа, по што ѝ го скршило стаклото од вратата на возачот“ соопштуваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.07.2020 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега