Драма во Скопје: Го пресретнале додека со возел со девојката, па сакале да го нападнат со бејзбол палки

 

МВР соопшти дека изминатата ноќ во 02:00 часот во СВР Куманово, Д.С.(24) од Скопје пријавил дека околу 00:40 часот додека се движел со своето патничко моторно возило„џета“ со скопски регистарски ознаки заедно со својата девојка ,по локалниот пат Куманово-Скопје, во село Љубодраг биле престигнати од патничко моторно возило „Поло“ каде во село Ново Село од истото возило излегле четири непознати лица со бејзбол палки и сакале физички да го нападнат, по што пријавителот им се легитимирал дека е полициски службеник и лицата со возилото влегле во едно од дворните места во селото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.07.2020 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега