Драма во Македонија: Жена со изгореници на рацете и лицето во голем пожар

Жена се здобила со тешки изгореници откако и се запалила помошната просторија од викендица во Кратово.

Во 14.20 часот во Полициската станица Кратово, 66-годишната Л.П. од Кратово пријавил дека истиот ден околу 14.00 часот на место викано „Лискавица“ во помошната просторија од викендица, на 59-годишната Л.К. настанал пожар, кој потоа се проширил на отворен простор. При гасење на пожарот Л.К. се здобила со изгореници на двете раце и на лицето, по што во Здравствениот дом Кратово и била укажана лекарска помош.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Кратово пожарот бил изгаснат.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кратово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 15:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега