Драма во Куманово: Сам се застрелал со пиштол

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 51-годишниот И.Е. од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

На 03.03.2019 околу 16.00 часот во атар на село Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол, кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега