Драма во Ѓорче: Цело маало во паника од сосед, итно викнале полиција

Во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од улицата „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед, 29-годишниот П.С. агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали.

П.С. бил лишен од слобода и со возило на Итна медицинска помош бил однесен во болница.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.    

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега