Драма во Германија: Човек од Иран со нож бодел луѓе во воз

Полицијата во Германија уапси човек кој е осомничен дека со нож избодел најмалку четири лица во воз.

Напаѓачот од Иран утрово околу 7.40 часот со нож почнал да ги боде патниците од непозната причина.

Притоа реагирал еден полицаец, кој не бил на должност и едвај успеал да го запре напаѓачот, а полицијата ја истражува причината за оваа драма.

13.05.2022 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега