Драма во Драчево: Експлодирала бомба во двор

Околу 04.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Партизански пат“ во населба „Драчево“, во двор на куќа била фрлена бомба.

Се работи за куќата на 25-годишниот Н.И. каде непознато лице фрлило експлозивна направа и биле оштетени патнички возила „Ауди“,„Рено Клио“ и „Голф 3“, а биле оштетени и прозорци од куќата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 15:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега