Драма во домот на Деле Али: Двајца разбојници го нападнале со нож

Фудбалерот на Тотенхем Деле Али бил нападнат со нож, а добил и некоја тупаница пред својот дом, објави „Дејли мејл“.

Двајца непознати мажи влегле во имотот на Али, кој е во самоизолација со својот брат.

Фудбалерот се здобил со модринки на лицето, а разбојниците украле вредни предмети од неговиот дом.

Имотот на 24-годишниот фудбалер има камери, а снимките се доставени до полицијата која отвори истрага.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.05.2020 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега