Драма во авион: Жена викаше и пцуеше на цел глас и кашлаше кон останатите патници: „Сите ќе умрете“ (ВИДЕО)

 

Необичен инцидент се случил во авионот што одел од Белфаст кон Единбург, кога патничка започнала да им вика на другите патници, велејќи им дека ќе умрат, а притоа намерно кашлала кон нив.

Проблемите започнале кога членови на екипажот и рекле да стави маска како заштитна мерка и превенција поради коронавирусот.

Инцидентот е снимен на камера, каде да се види и слушне како пцуе и вика „умри“.

"Живеј го животот. Секој ќе умре еден ден, го знаеш тоа? Сите умираат. „Без разлика дали е корона или не, но јасно е дека само смртта е безбедна работа“, викаше таа со сета сила, пренесува Дејли меил.

Еден од патниците се налутил и ѝ рекол дека треба да излезе од авионот, во кој штотуку се качиле, што ја разгневило уште повеќе.

„Се надевам дека ќе умреш, копиле, се надевам дека ќе умреш“, извика таа и почна да кашла кон патниците.

Портпарол на компанијата „ИзиJет“ потврди дека имало инцидент во нивниот авион.

„Вистина е дека полицијата мораше да интервенира на летот од Белфаст кон Единбург кога патникот се однесуваше многу непријатно. Според правилата на Европската агенција за безбедност на воздухопловството, сите патници сега мора да ги покриваат лицата со маски за време на качување, слегување и летање, освен кога јадат или пијат. Овој вид на однесување не може да се толерира “, рече портпаролот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега