Драма во авион: Слетал во Скопје со мртов патник

Половина час по полноќ синоќа на Граничниот премин “Меѓународен aеродром-Скопје“ пристигнал воздухоплов што сообраќал на релација Базел-Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на живот.

Десетина минути пред 1 часот од страна на лекар констатирана била смрт без траги на насилство.

Починатиот е 74-годишниот К.К. од Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител  телото на починатиот е предадено на семејството.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега