Драма во Арачиново: Момче грабнало девојка од нејзиниот дом

Шестнаесетгодишна девојка била насилно однесена од нејзиниот дом, од страна на нејзиното 22-годишно момче од Арачиново.

Случајот во полицијата во Арачиново, синоќа го пријавила мајката на девојката.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега