Драма се одвиваше на Водно: Црвениот Крст спасуваше дечиња

Вистинска драма се одвивала вчера на Водно. Екипа на Црвениот крст вчера и покрај обилните снежни врнежи се искачи на Водно и оттаму спаси пет дечиња заглавени во снежните наноси.

 
 
06.01.2017 - 21:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа