Драма пред финалето на ЛШ во Киев: Затворени пет станици од метрото

Украинската полиција попладнево издаде наредба за затворање на пет станици на метрото во Киев, поради добиено предупредување дека во подземната железница се поставени бомби.

– Пет станици се затворени за патници. Во тек е нивна проверка, изјави портпаролката на киевското градско метро Наталија Макогон.

Според неа, добиени се закани за поставени бомби на станиците „Дњепар“, „Гидропарк“, „Левобережнаја“, „Арсеналнаја“ и „Хероите на Дњепар“.

Во Киев вечерва ќе се одигра финалето на фудбалската Лига на шампиони, во кое ќе се соочат актуелниот европски шампион Реал Мадрид и Ливерпул.

 

 

 

26.05.2018 - 14:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега