Драма по полноќ во Скопје: Се запали куќа

По полноќ во СВР-Скопје С.Ф. пријавила дека на улицата “Челопек“ нејзиниот девер, 53-годишниот И.Ф. во една од собите во куќата предизвикал пожар.

Пожарот бил локализиран од семејството и опожарена била собата каде што живеел тој.

За среќа, повредени лица нема.

Увид на местото на настанот ќе се врши во текот на денешниот ден.

           

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега