Драма по полноќ во Македонија: Пожар пеплоса куќа

 

Во пожар, кој синоќа избувнал во еден часот по полноќ во куќа во село Пиперево, целосно е уништена покуќнината и внатрешните простории и е направена голема материјална штета, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица.

Во пожарот нема повредени, а во гаснењето учествувале пет пожарникари со едно противпожарно возило.

Пожарот е изгаснат еден час по избувнувањето, а дополнително ќе се утврдува причината за настанувањето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега