Драма на улица во Македонија: Паднал па итно го однеле во болница

Околу 12,30 часот пријавено е дека на улица „Студенска“ во Битола додека 55-годишниот Д.П. од Прилеп поставувал осветлување во сала на објектот на Универзитетот, паднал и се здобил со повреди.

На Д.П. му била укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега