Драма на аеродромот „Никола Тесла“ - сообраќајот целосно запрен

Цистерна за превоз на гориво и камион кој пренесувал кетеринг за авиони се судриле денеска на пистата на белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Поради судирот се е во застој, а како што информира Курир.рс авионскиот сообраќај е во прекин.

„Напоменуваме дека станува збор за мала незгода, на локација оддалечена од пистата, наречена платформа, која служи за припрема и паркирање на авионите. Судирот не влијае на безбедноста и редовноста на активносите на аеродромот. Аеродромските служби реагираа правовремено и во склад со прецедурите“, се додава во објавата за медиумите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега