Драма кај плоштадот „Скендербег“ - се заканувале дека ќе ги убијат полицајците, па избегале

 

Синоќа околу 22:10 часот во Скопје, на Плоштад „Скендербег”, по извршено легитимирање на 26-годишниот А.И. од Скопје, од страна на полициски службеници,  истиот се вратил со поголема група лица упатувајќи им закани по животот на полициските службеници, по што лицата се дале во бегство. 

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на случајот.

 

 

 

12.03.2018 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа