„Драгица веќе не живее тука, се пресели кај швалерот“- несекојдневна потерница го насмеа регионот (фото)

Несекојдневна „потерница“ за жена по име Драгица ги насмеа регионот.

Постот веќе некое време кружи на социјалните мрежи, но деновиве стана вистински хит.

Остетен газда на стан, бесен поради неплатени сметки, не водејќи сметка за грешките во граматика напиша потерница по несовесната подстанарка.

„Овде веќе не живее Драгица!Се отселиво гад кај швалерот!!! Струја нема платено 800 динари. Телефон 1260 динари. Ако знаете каде е кажете и да се јави на газда Светозор или да повикам полиција“ стои во пораката.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега