Драгана Мирковиќ се повлекува од јавноста поради операција

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ, во наредните три седмици, ќе се повлече од јавноста порафжди операцијата на нејзиниот допруг Тони.Тој во наредните неколку дена ќе има хируршка интервенција на сноите крвни садови.

-Операцијата на Тони е закажана во Виена, во една од најдобрите клиники во Европа, а Драгана одлучила за тоа време да биде таму до него.Сите кои ја познаваат Драгана знаат дека таа е многу поврзана со својот сопруг, што скоро и никогаш не се одвојуваат, по што ваквото повлекување се очекуваше од неа.

-мојата желба е да бидам со Тони во овие моменти, иакао тоа знали дека треба да го пропуштам снимањето на „Пинкови ѕвезди„ и премиерата на новиот дует со Даниел Ѓокиќ, но со тек на време ќе го надокнадам и тоа.Постојат момети кога приоритетите во животот се јасни, и увераена сум дека ова брзо ќе помине- рекла Драгана

 

 

 

21.04.2017 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа