Дознајте како со помош на едно варено јајце може да го контролирате шеќерот во крвта

 

Овој домашен рецепт за кој малкумина знаат е исклучително ефикасен и едноставен сојузник во борбата против зголеменото ниво на шеќер во крвта, посочуваат докторите.

Излупите едно тврдо варено јајце и со вилјушка ќе направите неколку дупчиња по него.

Ставет го во сад и прелијте го со јаболков оцет. Оставете го да преноќи.

Утредента изедете го јајцето, а потоа напијте се една чаша вода.

 

 

 

21.10.2017 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа