Дождот направи езера низ улиците во Аеродром, жителите почнаа да се капат (видео)

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови и невремето кое го зафати главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија.  

 Дупките низ улиците се преполнија со вода, а една таква имаше и во скопската населба Аеродром.

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео, надевајќи се дека ќе се превземе нешто од страна на општината.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега