Дождот ја намали загаденоста - Овие места се најзагадени утринава

Обилните врнежи во текот на изминатава ноќ ја намалија загаденоста во скопските општини, но сепак и понатаму е загаден воздухот.

Ова утро ситуацијата е следна, најзагадено е кај Ректорат 50 микрограми ПМ 10 честички на m3.

Најзагадено од другите градови е во Кочани.

На врвот на листата се и Струмица но и Тетово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега