Дожд низ Македонија - Состојбата вечерва

УХМР од утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час.

Дождот веќе започна во делови на Македонија.

Ова се температурите вечерва:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 21:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега