Доволно е да земате само една лажица дневно: Народна мешавина го зајакнува имунитет до максимум!

Во период кога сме на удар на сезонскиот грип и коронавирусот, најважно е да го зајакнеме имунитетот, бидејќи тој е најсилната одбрана. Консумирањето на оваа народна напивка ќе ви помогне вашето тело да биде посилно, здраво и отпорно на заболувања и стресови.

Комбинацијата на овие намирници се одлична за лекување кашлица, температура, вирус, грип и грлоболка. Треба да земате по една лажица од овој лек дневно.

Состојки:

1 лажица куркума во прав

1 лажица рендан ѓумбир

1/4 лажиче црн бибер

1 лажиче рендан лук

прстофат каенски бибер

1/2 шолја мед

1 лажица сечкани ореви

Приготвување:

Сите суви состојки ставете ги во тегла, промешајте, па додајте мед. Измешајте добро за да добиете хомогена смеса и чувајте го лекот во фрижидер.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 17:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега