Доставени 2017 барања до град Скопје за субвенции за печки на пелети

 

 До архивата на Град Скопје денеска до 14 часот се доставени 217 барања за надоместување на дел од трошоците на граѓаните за купување печки на пелети.

- Комисијата веќе ги разгледува пристигнатите барања и почна да врши увид на инсталираните печки кај барателите кои ги исполниле условите наведени во објавениот Јавен повик, соопшти Град Скопје.

Пријавувањето на јавниот повик на Град Скопје ќе трае до 22 ноември 2017 година.

Јавниот повик е објавен на веб-страницата на Град Скопје (http://www.skopje.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=654) и во печатени и електронски медиуми. 

 

 

 

20.11.2017 - 16:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа