Дошол по бебето во градинка, а воспитувачката му рекла дека не го ни донел - истрчал во автомобилот, но било доцна

Шестемесечно бебе во Монтреал починало откако таткото го заборавил о автомобил.

Портпаролот на полицијата во тој град во Монтреал, Жан Пјер Брабан изјаил дека таткото, тој ден бебето не го однел во градинка, туку го заборавил о автомобилот.

Откако воспитувачката му кажала дека не го донел бебето воопшто во градинка, истрчал до својот автомобил, но неговиот шестмесечен син веќе изгубил свест.

Бебето останало без оздух, и покрај сите напори на докторите бебето не се спасило.

Брабан ели ека истрагата за овој случај е во тек.

 

 

 

23.06.2018 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега