Допрва ќе видиме што се високи температури - До крај на месец многу пресврти

Пеколен бран и жолта фаза ја зафатија Македонија, а од попладнево и невреме следните неколку дена во попладневните часови.

Ова е временската до крај на месецот, според Accuweather.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.06.2019 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега