Донев: Не се согласувам со одлуката на Владата за разрешување, но ќе ја почитувам

Разрешениот директор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Александар Донев со огласи на социјалната мрежа „Фесјбук“.

- Сметам дека сега не е ниту време ниту место да зборам за што се случуваше овие неколку месеци, процесите кои ги започнав, а немав време да ги реализирам и борбата што ја имав за да ја доведам во ред агенцијата и колку тоа е можно со ваква институционална поставеност и во ваков политички конктекст. Ќе го направам тоа во иднина – ветувам“, напиша Донев на Фејсбук и апелираше да не се верува во се што ќе се прочита.

Донев не се сложува со одлуката за неговото разрешување, но ќе ја почитувал одлуката на Владата.

 

 

 

13.02.2018 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега