Домашен сируп за кашлица со негро бомбони - Децата го пијат без мака

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат, а многу помага за да се победи кашлицата и настинката.

Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко кои се топат заедно на оган.

Прво се ставаат бонбоните да се стопат, а кога ќе бидат течни се става млеко и се меша да се соедини, се става во тегла смесата и  се пие неколку пати на ден по едно мало лажиче.

По 2-3 дена ќе се смири кашлицата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 21:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега