Домашен чистач кој ќе го реши проблемот и со најзапушените одводи

 

Запушувањата најчесто настануваат длабоко во цевките, па во нивна санација треба помош од прибор.

Во тоа може да ви помогне и чистачот за одводи за кој е потребно:

-100 грама сода бикарбона

-100 грама сол

-1 литар врела вода

1. За почеток отстранете ја мрежичката од мијалникот и собраната храна или нечистотија.

2. Измешајте ги солта и содата и ставете ги во цевката која сакате да се исчисти, а потоа налејте врела вода и оставете да одстои еден час. После тоа измијте со млад вода.

 

 

 

 

18.02.2018 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа