Докторите шокирани - жена требала да го оперира окото, а во него го пронашле ова

Пациентка на 67-годишна возраст чие име не е откриено, требала да оди на операција на катаракта. Меѓутоа, тогаш докторите дошле до неверојатно откритие. Во нејзиното око се наоѓале 27 контактни леќи.

Прво откриле 17, додека со понатамошно испитување пронашле уште 10.

Тие велат дека никој од нив никогаш досега не видел вакво нешто.

Пациентката не ни забележала дека насобраните леќи и предизвикуваат заматување на видот.

Бидејќи ги таложела леќите 35 години, операцијата била невозможна затоа што окото и било полно со бактерии.

 

 

 

 

17.07.2017 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа