Докторите кои и ја спасија раката на српската водителка: Беше страшно како да дошла од војна

Српската водителка Деа која имаше несреќа по што автобус и ја откина раката но лекарите за среќа успејаа да ја спасат, е вистински борец и сега се чувствува подобро, а и понатаму е топ тема во регионот.

Тимот лекари кој ја спаси Деа беше на телевизија и раскажа за несреќата.

- Имавме проблем, се лизгаше, а таа имаше тешка повреда. Најчесто при такви несреќи се повредува и карлицата. Имавме многу работа, вели докторката Маја од итна помош.

10-15 вработени биле подготвени да ја примат пациентката.

Вели раните и повредите биле како да дошла од војна, состојбата била сериозна, но за среќа ја спасиле.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега