Доктор нападнал медицинска сестра на Гинекологија

Медицинска сестра од Скопје пријавила дека била нападната од доктор на работното место, по претходна расправија.

Како што соопшти полицијата, инцидентот се случил рано изутрината пред 05:45 часот.

-С.С. (29) од СКопје пријавила дека околу 05:45 во амбулантата на Гинекологија на Комплек клиники „Мајка Тереза“ додека била на своето работно место како медицинска сестра по претходна расправија била физички нападната од Т.М (33) од Охрид, вработен како доктор, велат од МВР.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2021 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега