Доказ дека ништо не е случајно: Старец движејќи се покрај зграда, спси дете (ВИДЕО)

Дете паднало од втори кат од зграда во Индија. За среќа во тие моменти на улицата поминувал старец на велосипед со приколка. Детето паднало директно во количката и минало без посериозни повреди.

Човекот се изненадил кога го видел детето. Родители веднаш стигнале на местото на настанот и му се заблагодариле на староецот. Му објасниле дека ако не бил тој, веројатно нивниот син ќе загинел на лице место.

Во знак на благодарност, му купиле нова облека, храна и колачи за неговите деца.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 08:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега