Дојдовме до средина на месецот: Не чека „лето" па нов голем пресврт

На средина сме од месец Март во кој имаше многу пресврти, а според долгорочната временска прогноза на Accuweather, ваквото време ќе се задржи и понатаму, со оглед на тоа дека наредната недела не чека лето, па нова нагла промена со дожд.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2019 - 19:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега