Договор за материјално-техничка донација од САД за МВР

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и претставникот на Програмата за борба против тероризмот на Бирото за дипломатска безбедност на американскиот Стејт департмент, Хит Вард денеска ќе го парафираат Договорот за материјално-техничка донација од страна на американската владина Програма за борба против тероризмот АТА, за потребите на повеќе организациони единици при Министерството за внатрешни работи.

Настанот ќе се одржи во Центарот за обука – Идризово, а обраќање ќе има и амбасадорката на САД во земјава Кејт Бернс. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.11.2019 - 08:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега