Доделување стипендии на студентите од Технолошко-металуршкиот факултет

о Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје денеска ќе бидат доделени стипендиите за студентите од прва година од повеќе студиски насоки.

На доделувањето ќе присуствува министерот за образование и наука Спиро Ристовски.

Стипендиите се доделуваат согласно Меморандумот за соработка помеѓу Министерството за образование и наука, Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Технолошко-металуршкиот факултет и 19 македонски компании, потпишан во 2011 година.

 

07.11.2013 - 09:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега