Додека работеле на пат во изградба тројца турски државјани биле повредени во Кичевско

 

Тројца турски државјани биле повредени во Кичевско додека извршувале работни задачи, по што биле пренесени во боница во Огрид.

Според привавеното, вчера во 14.40 часот во Полициската станица Кичево, лекар од Итна медицинска помош Кичево пријавил дека во с.Душугубица, на пат во изградба Кичево-Охрид, додека извршувале работни задачи, се повредиле тројца турски државјани Е.К.(51), М.Х.(57) и К.Ѓ.

Тие биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“ Охрид за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2020 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега