Додека очите на светот се вперени во Иран и Северна Кореја: Две европски држави пред војна

Додека очите на светот се вперени кон Иран и Северна Кореја, постојат две европски држави кои можат да пламнат во војна.

Односите на Грција и Турција се враќаат на ниво на Отоманската империја, бидејќи соседите полека влегуваат во конфликт.

Односите се затегнати по одбивањето на Турција да пушти двајца грчки стражари. Грција тврди дека се изгубиле, Турција негира.

Напнатост има и поради постојните воени вежби.

 

 

 

16.05.2018 - 17:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега