Додека го чистел каналот, гостиварец паднал и се повредил, па итно бил пренесен во болница

Во текот на вчерашниот ден, гостиварец паднал во канал, по што се здобил со повреди, па бил пренесен во биолница.

„На 08.10.2019 во СВР Тетово било пријавено дека А.С.(54) од с.Долна Бањица, гостиварско, додека работел на чистење на каналот од реката во гостиварското село Вруток, паднал и се здобил со повреди“стои во извештај од МВР.

Тој бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега